MBA02040C3244FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C3244FRP00
Description
RES 3.24M OHM 0.4W 1% AXIAL
Automotive AEC-Q200
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Diameter :
1.6mm
Resistance :
3.24MOhms
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Max Operating Temperature :
155°C
Not Applicable
Length :
3.6068mm
Max Power Dissipation :
400mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±1%
Vishay MBA02040C3244FRP00
3.24MOhms, 0.4W, Metal Film,