MBA02040C2709DC100
Mfr.Part #
MBA02040C2709DC100
Description
RES 27 OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Tin
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
3.6068mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
27Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W
Diameter :
1.6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Vishay MBA02040C2709DC100
Through Hole 27Ohms, 0.4W, Metal Film,