MBA02040C2703FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C2703FCT00
Description
RES 270K OHM 0.4W 1% AXIAL
Stock
215
In Stock :
215
Lead Free
Construction :
Tubular
Diameter :
1.6mm
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
2017
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
270kOhm
Power (Watts) :
0.4W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C