MBA02040C2439FCT00
Mfr.Part #
MBA02040C2439FCT00
Description
RES 24.3 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Termination :
Axial
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
24.3Ohms
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W
Not Applicable
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
MBA/SMA 0204 - Professional
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Diameter :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay MBA02040C2439FCT00
Through Hole 24.3Ohms, 0.4W, Metal Film,