MBA02040C2050FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C2050FRP00
Description
RES 205 OHM 0.4W 1% AXIAL
No
REACH SVHC :
Unknown
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
205Ohms
Published :
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
155°C
Number of Terminations :
2
Length :
3.6068mm
Diameter :
1.6mm
Power (Watts) :
0.4W
Factory Lead Time :
8 Weeks
ROHS3 Compliant
Power Rating :
400mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Vishay MBA02040C2050FRP00
205Ohms, 0.4W, Metal Film,