MBA02040C1073DRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1073DRP00
Description
RES 107K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Diameter :
1.6mm
Resistance :
107kOhms
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.6068mm
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Max Power Dissipation :
400mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.4W
Vishay MBA02040C1073DRP00
Through Hole 107kOhms, 0.4W, Metal Film,