MBA02040C1052DRP00
Mfr.Part #
MBA02040C1052DRP00
Description
RES 10.5K OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Product Type :
UPS - Uninterruptible Power Supplies
Resistance :
10.5 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations :
2
Brand :
Phoenix Contact
Height - Seated (Max) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Category :
Power (Watts) :
0.4W
Phoenix Contact
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Features :
Automotive AEC-Q200
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Vishay MBA02040C1052DRP00
10.5 kOhms, 0.4W, Thin Film,