MBA02040C1003BCT00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBA02040C1003BCT00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.4W
Length :
3.6mm
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
100kOhms
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Diameter :
1.6mm
Composition :
Metal Film
100kOhms, 0.4W, Metal Film,