LTR50UZPJ5R6
Mfr.Part #
LTR50UZPJ5R6
Description
RES SMD 5.6 OHM 1W 2010 WIDE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
5.6Ohm
Published :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
yes
Ratings :
AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
1W
LTR
Datasheets
LTR50UZPJ5R6
ROHM Semiconductor LTR50UZPJ5R6
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 5.6Ohm, 1W, ±5%, -55°C~155°C