LTR50UZPJ471
Mfr.Part #
LTR50UZPJ471
Description
RES SMD 470 OHM 1W 2010 WIDE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
470Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C