LTA201-TR-W/125N/O-I
Mfr.Part #
LTA201-TR-W/125N/O-I
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC :
125 V
Features :
Illumination Type, Color :
Neon, Red
Termination Style :
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Actuator Marking :
O I
Ingress Protection :
RoHS :
Compliant
Illumination Voltage (Nominal) :
125 VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.57mm x 13.97mm
Current Rating (Amps) :
15A (AC)