LTA201-TR-B/018V
Mfr.Part #
LTA201-TR-B/018V
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.57mm x 18.97mm
Current Rating (Amps) :
15A (AC)
Color - Actuator/Cap :
Red
Illumination Voltage (Nominal) :
18 VAC/DC
Actuator Type :
Concave (Standard V) - Illuminated
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color :
Incandescent, Red
Voltage Rating - AC :
125 V
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C