LSXBD6060WHL470M
Mfr.Part #
LSXBD6060WHL470M
Description
FIXED IND 47UH 920MA 390MOHM SMD
Fixed Inductors
Width :
6 mm
Core Type :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
920 mA
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Inductance :
47 µH
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Product :
Power Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
Inductors, Chokes and Coils
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Q @ Freq :
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Termination :
Standard
Current - Saturation (Isat) :
950mA
LSXB
Maximum Operating Temperature :
+ 120 C
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Product Type :
Fixed Inductors
Core Material :
Nonstandard
Length :
6 mm
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Datasheets
LSXBD6060WHL470M
TAIYO YUDEN LSXBD6060WHL470M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD