LSXBD3030KKT220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSXBD3030KKT220M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 350MA 1.236OHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
350mA
Core Type :
Ferrite
Termination :
Standard
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Brand :
Product Status :
Active
Inductance :
22 µH
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product :
Power Inductors
Frequency - Self Resonant :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
1.03Ohm
Shielding :
Shielded
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
RoHS :
Details
Mounting Style :
PCB Mount
Core Material :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
350 mA
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Supplier Device Package :
Product Type :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 120 C
Width :
3 mm
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Series :
LSXB
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Length :
3 mm
Product Category :
Power Inductors - SMD
Datasheets
LSXBD3030KKT220M
TAIYO YUDEN LSXBD3030KKT220M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD