LSXBD3030KKT100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSXBD3030KKT100M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 510MA 540MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Termination Style :
SMD/SMT
Core Material :
Wirewound
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Tolerance :
±20%
Termination :
Standard
Product Category :
Power Inductors - SMD
Core Type :
Ferrite
Series :
LSXB
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Product :
Power Inductors
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Style :
PCB Mount
Material - Core :
Ferrite
Width :
3 mm
Features :
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Length :
3 mm
DC Resistance (DCR) :
450mOhm
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Product Type :
Fixed Inductors
Ratings :
Q @ Freq :
Brand :
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
10 µH
Maximum Operating Temperature :
+ 120 C
Current Rating (Amps) :
510 mA
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
RoHS :
Details
Datasheets
LSXBD3030KKT100M
TAIYO YUDEN LSXBD3030KKT100M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD