LSXBD6060MKT100ME
Mfr.Part #
LSXBD6060MKT100ME
Description
FIXED IND 10UH 1A 282 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Inductance :
10 µH
Current - Saturation (Isat) :
1A
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
DC Resistance (DCR) :
235mOhm
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Current Rating (Amps) :
1 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Datasheets
LSXBD6060MKT100ME
TAIYO YUDEN LSXBD6060MKT100ME
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD