LRC20-391M-RC
Mfr.Part #
LRC20-391M-RC
Description
390uH +/-20% Low Resistance Chip
Stock
4
In Stock :
4
Current Rating (Amps) :
60 mA
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.21mm)
Inductance :
390 µH
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
1210
DC Resistance (DCR) :
22Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Datasheets
LRC20-391M-RC
Allied Components International LRC20-391M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD