LRC20-331M-RC
Mfr.Part #
LRC20-331M-RC
Description
330uH +/-20% Low Resistance Chip
Stock
5
In Stock :
5
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Supplier Device Package :
1210
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.21mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
DC Resistance (DCR) :
13Ohm Max
Current Rating (Amps) :
60 mA
Frequency - Self Resonant :
5.6MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Inductance :
330 µH
Q @ Freq :
Datasheets
LRC20-331M-RC
Allied Components International LRC20-331M-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD