LQH5BPH470MT0L
Mfr.Part #
LQH5BPH470MT0L
Description
FIXED IND 47UH 670MA 648MOHM SMD
Stock
116
In Stock :
116
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
LQH5
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Shielding :
Shielded
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
670mA
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
DC Resistance (DCR) :
648mOhm Max
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
47μH
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation :
850mA
Datasheets
LQH5BPH470MT0L
Murata Electronics LQH5BPH470MT0L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD