LQH55DN330M03L
Mfr.Part #
LQH55DN330M03L
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Description
FIXED IND 33UH 900MA 448MOHM SMD
EAR99
Weight :
480.014126mg
Inductance Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height :
4.7mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e2
Inductance :
33μH
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Military Standard :
Not
Number of Pins :
2
DC Current :
900mA
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Test Frequency :
1MHz
Termination :
SMD/SMT
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Series Resistance :
320mOhm
Max DC Current :
900mA
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mount :
Surface Mount
Construction :
Chip
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Current Rating :
900mA
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Shielding :
No
DC Resistance (DCR) :
448mOhm Max
Type :
Wirewound
Depth :
5.3mm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Series :
LQH55
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 40% TOLERANCE
Resistance :
320mOhm
Ferrite
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
LQH55DN330M03L
Murata Electronics LQH55DN330M03L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD