LQH5BPH100MT0L
Mfr.Part #
LQH5BPH100MT0L
Description
FIXED IND 10UH 1.6A 127.2MOHM SM
Stock
929
In Stock :
929
Tolerance :
±20%
Series :
LQH5
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
2A
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Current Rating (Amps) :
1.6A
Inductance :
10μH
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
DC Resistance (DCR) :
127.2mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
LQH5BPH100MT0L
Murata Electronics LQH5BPH100MT0L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD