LPC1114FHN33/303
Mfr.Part #
LPC1114FHN33/303
Description
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32HVQFN
Clock Frequency :
25MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Data Converter :
A/D 8x10b
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Package / Case :
32-VQFN Exposed Pad
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Speed :
50MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Brown-out Detect/Reset, POR, WDT
Series :
LPC1100L
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Pitch :
0.65mm
Length :
7mm
Width :
7mm
RAM Size :
8K x 8
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.8V
Program Memory Size :
32KB 32K x 8
Supply Voltage :
3.3V