LPC1112FHI33/202,5
Mfr.Part #
LPC1112FHI33/202,5
Package / Case
32-VFQFN Exposed Pad
Description
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32HVQFN
Stock
8
In Stock :
8
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
JESD-30 Code :
S-PQCC-N32
Length :
7mm
Source Url Status Check Date :
ROM (words) :
16384
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Power Supplies :
3.3V
Data Converter :
A/D 8x10b
Connectivity :
I2C, SPI, UART/USART
Published :
2010
Base Part Number :
LPC1112
Program Memory Size :
16KB 16K x 8
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.8V
Speed :
50MHz
Clock Frequency :
25MHz
Not Qualified
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Pin Count :
32
Bit Size :
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
32-VFQFN Exposed Pad
Width :
7mm