LP300F35CDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LP300F35CDT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Series :
ATSSMLP
Load Capacitance :
18pF
Operating Frequency :
30MHz
Surface Mount :
yes
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30Ohm
Physical Dimension :
L11.1XB4.83XH3.2 (mm)/L0.437XB0.19XH0.126 (inch)
Additional Feature :
AT CUT; TR, 13 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
30MHz
Package / Case :
HC-49/US
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm
Pbfree Code :
yes
Frequency Tolerance :
±30ppm