LNR2D223MSE
Mfr.Part #
LNR2D223MSE
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Ripple Current :
15.9A
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Ripple Current @ High Frequency :
19.08A @ 10kHz
Tan Delta :
0.25
Size / Dimension :
3.543Dia 90.00mm
Published :
Height Seated (Max) :
5.630 143.00mm
Tolerance :
±20%
Diameter :
90mm
ALUMINUM (WET)
Voltage - Rated :
200V
Lead Spacing :
1.252 31.80mm
Terminal Pitch :
31.8mm
Ripple Current @ Low Frequency :
15.9A @ 120Hz
Length :
140mm
Leakage Current :
5mA
HTS Code :
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
22000µF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
31.8008mm
Datasheets
LNR2D223MSE
Nichicon LNR2D223MSE
LNR 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 15.9A 3.543Dia 90.00mm -25°C~85°C Polar 31.8008mm Radial, Can - Screw Terminals