LMLP07B7M4R7DTAS
Mfr.Part #
LMLP07B7M4R7DTAS
Description
FIXED IND 4.7UH 5.5A 50MOHM SMD
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Type :
Current - Saturation (Isat) :
9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Series :
LMLP
Features :
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Ratings :
Package :
Digi-Reel?
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Inductance :
4.7 µH
Current Rating (Amps) :
5.5 A
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Datasheets
LMLP07B7M4R7DTAS
KYOCERA AVX LMLP07B7M4R7DTAS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD