LMLP0202N2R2CTAR
Mfr.Part #
LMLP0202N2R2CTAR
Description
FIXED IND 2.2UH 970MA 150MOHM SM
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
0.97A
1 (Unlimited)
Construction :
Magnetic Shield
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Inductance :
2.2μH
Case/Size Code :
Series :
LMLP
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Packing Method :
TR, 7 INCH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
970mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.094Lx0.094W 2.40mmx2.40mm
Current - Saturation :
1.29A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
LMLP0202N2R2CTAR
KYOCERA AVX LMLP0202N2R2CTAR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD