LMLP0202M220CTAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMLP0202M220CTAR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 300MA 1.47OHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
LMLP
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.094Lx0.094W 2.40mmx2.40mm
Current Rating (Amps) :
300mA
Inductance :
22μH
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
1.47Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Current - Saturation :
390mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Shielded
Datasheets
LMLP0202M220CTAR
KYOCERA AVX LMLP0202M220CTAR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD