LMLP06B6N6R8CTAS
Mfr.Part #
LMLP06B6N6R8CTAS
Description
FIXED IND 6.8UH 1.8A 85 MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current - Saturation :
2A
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
DC Resistance (DCR) :
85mOhm
Inductance :
6.8μH
Current Rating (Amps) :
1.8A
Tolerance :
±30%
Datasheets
LMLP06B6N6R8CTAS
KYOCERA AVX LMLP06B6N6R8CTAS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD