LMLP06A6M220CTAR
Mfr.Part #
LMLP06A6M220CTAR
Description
FIXED IND 22UH 630MA 530MOHM SMD
Inductance :
22μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
630mA
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Material - Core :
Ferrite
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
530mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
0.63A
Case/Size Code :
Shielded
Construction :
Magnetic Shield
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Current - Saturation :
760mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
LMLP06A6M220CTAR
KYOCERA AVX LMLP06A6M220CTAR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD