LMLP05D5M470CTAS
Mfr.Part #
LMLP05D5M470CTAS
Description
FIXED IND 47UH 900MA 310MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
900mA
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
1.1A
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Inductance :
47μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
310mOhm
Datasheets
LMLP05D5M470CTAS
KYOCERA AVX LMLP05D5M470CTAS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD