LMLP05B5M100CTAR
Mfr.Part #
LMLP05B5M100CTAR
Description
FIXED IND 10UH 1.45A 120MOHM SMD
Inductance :
10μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current - Saturation :
1.3A
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
1.45A
DC Resistance (DCR) :
120mOhm
Tolerance :
±20%
Datasheets
LMLP05B5M100CTAR
KYOCERA AVX LMLP05B5M100CTAR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD