LMLP04B4M470CTAS
Mfr.Part #
LMLP04B4M470CTAS
Description
FIXED IND 47UH 420MA 650MOHM SMD
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case/Size Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.42A
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Magnetic Shield
Current Rating (Amps) :
420mA
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Current - Saturation :
570mA
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Shielding :
Shielded
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
650mOhm
Tolerance :
±20%
Inductance :
47μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
LMLP04B4M470CTAS
KYOCERA AVX LMLP04B4M470CTAS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD