LMLP04A4M100CTAS
Mfr.Part #
LMLP04A4M100CTAS
Description
FIXED IND 10UH 770MA 240MOHM SMD
Fixed Inductors
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Construction :
Magnetic Shield
Inductance :
10μH
Current - Saturation :
740mA
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.74A
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
240mOhm
Current Rating (Amps) :
770mA
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Datasheets
LMLP04A4M100CTAS
KYOCERA AVX LMLP04A4M100CTAS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD