LMLP03A2N3R3CTAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMLP03A2N3R3CTAR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1.05A 100MOHM SM
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±30%
Current Rating (Amps) :
1.05A
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
LMLP
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
3.3μH
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Current - Saturation :
910mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
LMLP03A2N3R3CTAR
KYOCERA AVX LMLP03A2N3R3CTAR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD