LMK105F474ZV-F
Mfr.Part #
LMK105F474ZV-F
Description
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
Y5V F
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
-20% +80%
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Capacitance :
0.47µF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
LMK105F474ZV-F
TAIYO YUDEN LMK105F474ZV-F
M 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm Y5V F -20% +80% 0.47muF