LMK105B7104MV-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMK105B7104MV-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.026 0.65mm
Packing Method :
Tape, Paper
Voltage - Rated DC :
10V
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage :
10V
Series :
M
Temperature Coefficient :
X7R
HTS Code :
Halogen Free :
Halogen Free
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.1μF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±20%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Height :
500μm
Applications :
SMPS Filtering
Depth :
500μm
Datasheets
LMK105B7104MV-F
Introducing Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN LMK105B7104MV-F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0402 (1005 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Number of Terminations:2, LMK105B7104MV-F pinout, LMK105B7104MV-F datasheet PDF, LMK105B7104MV-F amp .Beyond Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN LMK105B7104MV-F ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TAIYO YUDEN LMK105B7104MV-F
M 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±20% 0.1muF