LMK105BJ224KV-M
Mfr.Part #
LMK105BJ224KV-M
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0402
M
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Thickness :
558.8μm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Capacitance :
0.22µF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
LMK105BJ224KV-M
TAIYO YUDEN LMK105BJ224KV-M
M 0.22μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
LMK105BJ224KV-M Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
LMK105BJ224KV-M Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm