LMCI1608-R33JT
Mfr.Part #
LMCI1608-R33JT
Manufacturer
Venkel LTD
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 150MA 2.8OHM SMD
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Inductance :
330 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Multilayer
Ratings :
Series :
LMCI
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ceramic
Shielding :
Shielded
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm
Features :
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
150 mA
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant :
350MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Datasheets
LMCI1608-R33JT
Venkel LTD LMCI1608-R33JT
LMCI1608-R33JT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Venkel stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD