LMCI1005-5N1ST
Mfr.Part #
LMCI1005-5N1ST
Manufacturer
Venkel LTD
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 5.1NH 300MA 300MOHM SM
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Fixed Inductors
JESD-609 Code :
e3
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Current - Saturation (Isat) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
5.1 nH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.3nH
HTS Code :
Type :
Multilayer
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Shielding :
Shielded
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
LMCI
Reach Compliance Code :
Compliant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ECCN Code :
EAR99
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
300 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Material - Core :
Ceramic
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Datasheets
LMCI1005-5N1ST
Venkel LTD LMCI1005-5N1ST
LMCI1005-5N1ST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Venkel stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD