LMCI1005-3N3ST
Mfr.Part #
LMCI1005-3N3ST
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
FIXED IND 3.3NH 300MA 200MOHM SM
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Current - Saturation (Isat) :
JESD-609 Code :
e3
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
300 mA
Inductance :
3.3 nH
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Ratings :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.3nH
Datasheets
LMCI1005-3N3ST
Venkel LTD LMCI1005-3N3ST
LMCI1005-3N3ST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Venkel stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD