LMCI0201-2N6ST
Mfr.Part #
LMCI0201-2N6ST
Manufacturer
Venkel LTD
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.6NH 330MA 200MOHM SM
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Fixed Inductors
Ratings :
Inductance :
2.6 nH
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Current - Saturation (Isat) :
Series :
LMCI
Product Status :
Active
Tolerance :
±0.3nH
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Frequency - Self Resonant :
9.4GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Features :
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
330 mA
Type :
Multilayer
Datasheets
LMCI0201-2N6ST
Venkel LTD LMCI0201-2N6ST
LMCI0201-2N6ST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Venkel stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD