LMCI0201-2N5ST
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMCI0201-2N5ST
Manufacturer
Venkel LTD
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.5NH 310MA 200MOHM SM
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
310 mA
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.3nH
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.6GHz
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current - Saturation (Isat) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
LMCI
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Inductance :
2.5 nH
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Datasheets
LMCI0201-2N5ST
Venkel LTD LMCI0201-2N5ST
LMCI0201-2N5ST datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Venkel stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD