LLXNE3030KKT470MN
Mfr.Part #
LLXNE3030KKT470MN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
FIXED IND 47UH 250MA 2.46OHM SMD
DC Resistance (DCR) :
2.05Ohm
Current - Saturation (Isat) :
250mA
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Q @ Freq :
Current Rating (Amps) :
285 mA
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Shielding :
Shielded
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Inductance :
47 µH
Supplier Device Package :
Series :
LLXN
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Datasheets
LLXNE3030KKT470MN
TAIYO YUDEN LLXNE3030KKT470MN
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD