LLXND3030QKT100MNG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLXND3030QKT100MNG
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 700MA 264MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Series :
LLXN
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Type :
Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
700mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Termination Style :
SMD/SMT
Product :
Power Inductors
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
710 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Product Category :
Power Inductors - SMD
Product Type :
Fixed Inductors
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Inductance :
10 µH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
220mOhm
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
28MHz
Mounting Style :
PCB Mount
Brand :
Datasheets
LLXND3030QKT100MNG
TAIYO YUDEN LLXND3030QKT100MNG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD