LLXND2020MKT3R3M0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLXND2020MKT3R3M0G
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1.02A 190MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Series :
LLXN
Type :
Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
1A
Size / Dimension :
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Product :
Power Inductors
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Product Category :
Power Inductors - SMD
RoHS :
Details
Features :
Current Rating (Amps) :
1.02 A
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
190mOhm
Product Type :
Fixed Inductors
Ratings :
Inductance :
3.3 µH
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Mounting Style :
PCB Mount
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
Datasheets
LLXND2020MKT3R3M0G
TAIYO YUDEN LLXND2020MKT3R3M0G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD