LLBHB2012KKT1R5M
Mfr.Part #
LLBHB2012KKT1R5M
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 1.5UH 1.1A 173MOHM SMD
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
173mOhm Max
Inductance :
1.5 µH
Ratings :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Tolerance :
±20%
Datasheets
LLBHB2012KKT1R5M
TAIYO YUDEN LLBHB2012KKT1R5M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD