LLBHB1608KKT4R7MG
Mfr.Part #
LLBHB1608KKT4R7MG
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FIXED IND 4.7UH 500MA 730MOHM SM
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
370mA
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
730mOhm Max
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
500 mA
Datasheets
LLBHB1608KKT4R7MG
TAIYO YUDEN LLBHB1608KKT4R7MG
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD