LLBHB1608KKTR68NG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLBHB1608KKTR68NG
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680NH 1.2A 120MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Features :
Product :
Power Inductors
Material - Core :
Metal
Mounting Style :
PCB Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Series :
LLBH
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Supplier Device Package :
Product Type :
Fixed Inductors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
680 nH
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Product Category :
Power Inductors - SMD
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
±30%
Q @ Freq :
Type :
Wirewound
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Datasheets
LLBHB1608KKTR68NG
TAIYO YUDEN LLBHB1608KKTR68NG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD