LLANB2520MKT2R2M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLANB2520MKT2R2M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.9A 117MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Features :
Ratings :
Tolerance :
±20%
Supplier Device Package :
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Q @ Freq :
Mounting Style :
PCB Mount
Material - Core :
Metal
Brand :
Product Status :
Active
Product :
Power Inductors
Type :
Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
2A
Series :
LLAN
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.9 A
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Shielding :
Unshielded
Datasheets
LLANB2520MKT2R2M
TAIYO YUDEN LLANB2520MKT2R2M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD